Wyszukiwanie

„Aktywny Samorząd” dla niepełnosprawnych

Nawet kilka tysięcy złotych mogą otrzymać osoby niepełnosprawne w ramach programu „Aktywny Samorząd". Wnioski można składać do 30 sierpnia.

Lokomotywa pojechała do Rogowa

Kolejnym  przystankiem na drodze „Kolorowej Lokomotywy” było Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Rogowie.  Dzieci z Miejskiego Ośrodka Kultury mają za sobą kolejną wycieczkę edukacyjną.

Spacer po kirkutach

Centrum Informacji Turystycznej zaprasza na wędrówkę śladami żydowskich cmentarzy. Spacer po zabytkowych kirkutach odbędzie się w najbliższą niedziele (21.08).

Wystawa Jakuba Lesińskiego

Centrum Idei ku Demokracji zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Jakuba Lesińskiego.

Odpust u Panien

W niedzielę (7.08.) uroczystości odpustowe w Kościele Akademickim Panien Dominikanek pw. Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie Trybunalskim. Na wiernych oprócz nabożeństw czekają także występy artystyczne.

Lokomotywa w plenerze

„Kolorowa Lokomotywa” zajechała w miniony piątek (29.07) wraz z podopiecznymi Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie Trybunalskim do Spalskiego Parku Krajobrazowego. 

Zwiedź lotnisko z CIT

„Skrzydlaty Piotrków” to tytuł kolejnej wycieczki po zakątkach Piotrkowa Trybunalskiego, którą organizuje Centrum Informacji Turystycznej. Tym razem celem wyprawy będzie lotnisko Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej.

Przejechali bryczką po Trakcie

Blisko 200 osób skorzystało z możliwości przejechania się konną bryczką po Trakcie Wielu Kultur. Niedzielna propozycja centrum Informacji Turystycznej bardzo spodobała się odwiedzającym.

Miód królował w Piotrkowie

W niedzielę (24.07) na Starówce królowały różnego rodzaju produkty pszczelarskie. Wszystko za sprawą II Piotrkowskiego Święta Miodu.

Diecezjalny etap za nami

Zakończył się diecezjalny etap Światowych Dni Młodzieży. Zagraniczni goście i piotrkowscy wolontariusze wyjechali już do Krakowa na główną część obchodów.

Trwają Światowe Dni Młodzieży

Za nami drugi dzień piotrkowskiej odsłony Światowych Dni Młodzieży. Cały dzień upłynął pod znakiem modlitwy oraz zabawy i rekreacji.

Pielgrzymi przybywają do Piotrkowa

Jutro (21.07) rozpoczynają się obchody Światowych Dni Młodzieży w poszczególnych diecezjach. Ponad osiemdziesięciu pielgrzymów przybędzie także do naszego miasta.