Wyszukiwanie

Piotrków w kwiatach – wystawa

Centrum Idei „Ku Demokracji” zaprasza na wystawę fotografii Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego „Cały Piotrków w kwiatach”.

Burkina Faso i Togo na wyciągnięcie ręki

„Burkina Faso i Togo” to tytuł prelekcji podróżniczej, którą w piątek (20.01) będzie można usłyszeć w Centrum Idei „Ku Demokracji”. W podróż po afrykańskich krajach zabierze słuchaczy Piotr Pyrcz.

Poznaj Zamek Królewski

Centrum Informacji Turystycznej zaprasza na zwiedzanie Pałacu Zygmunta Starego. Wnętrza piotrkowskiego Zamku Królewskiego będzie można poznać już w najbliższą sobotę (21.02).

W manufakturze bombek

Centrum Informacji Turystycznej zaprasza na wyjątkowe warsztaty. Już w czwartek (19.01) będzie można spróbować swoich sił w tworzeniu bombek.

MOPR szuka „rodzin wspierających”

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny wspierającej. Jej zadaniem będzie pomoc rodzinom przeżywającym trudności.

Nowa rola asystenta rodziny

Ustawa „Za  życiem”, która weszła w życie 1 stycznia przewiduje rozszerzenie zadań asystentów rodziny o objęcie kompleksowym wsparciem rodzin, w których na świat przyszło dziecko z niepełnosprawnością. 

Wydarzyło się w 2016 roku

Za nami kolejny pracowity i interesujący rok. Przedstawiamy najważniejsze i najciekawsze wydarzenia minionych 12 miesięcy, które znalazły się na www.piotrkow.pl.

Artystyczna niedziela z Centrum

Danuta Błażejczyk będzie kolejnym gościem „Podwieczorku z gwiazdą” organizowanym przez Centrum Idei „Ku Demokracji”. Ponadto na przybyłych do Centrum będzie czekał wernisaż wystawy Tomasza Sobczaka pt. „Sacrum codzie...

Spotkanie z 800-leciem Piotrkowa

Piotrkowska filia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz Centrum Informacji Turystycznej zapraszają w najbliższą sobotę (14.01) na pierwszy tegoroczny spacer w ramach "Trybunalskich spotkań z 800-leciem Piotrkowa".

Targi Kulinarne i Forum Gospodarcze z dofinansowaniem

Ponad 210 tysięcy  złotych pozyskaliśmy na organizację Międzynarodowych Targów Turystyki Kulinarnej oraz Forum Gospodarczego Polska - Węgry w ramach obchodów Dni Przyjaźni Polsko- Węgierskiej.

Mediatekę zaczniemy od pasażu

Zakończyła się procedura wyłaniania wykonawcy przebudowy pasażu pieszego wraz z murkiem oporowym w ciągu ul. Starowarszawskiej, na odcinku od ul. M.Curie Skłodowskiej do ul. Jerozolimskiej.  

Koncert kolęd w Centrum

Centrum Idei ku Demokracji zaprasza na koncert kolęd i pastorałek. W programie ponadto przewidziano występ zespołów wokalnych i laureatów konkursu „Coraz bliżej Wigilii”.