Dzisiaj: Czwartek 30 marca 2017

Wyszukiwanie

Piotrków Jagielloński

W sobotę (01.04)  odbędzie się kolejny spacer w ramach „Trybunalskich Spotkań z 800-leciem”. Tym razem Centrum Informacji Turystycznej oraz filia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego przybliżą aspekty jagiellońskiej przeszłości Piotr...

Koncert zakończył piknik - video

Wojskowy piknik NATO zakończyło wyjątkowe muzyczne wydarzenie. Wieczorem w Centrum Idei ku Demokracji wystąpiła Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Wojska Polskiego.

Naukowo o polsko-węgierskich relacjach

Aż cztery konferencje naukowe poświęcone relacjom polsko-węgierskim odbyły się w minionych dniach w piotrkowskim Muzeum.

Spotkania dla rodzin zastępczych

W lutym i marcu odbyły się spotkania w ramach programu „Przygotowanie do wejścia na rynek pracy” organizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Udział wzięli w nim rodzice zastępczy oraz ich wychowankowie.

„Znane/Nieznane” w Centrum

W Centrum Idei Ku Demokracji w niedzielę (26.03) zainaugurowano wystawę poplenerową VI edycji Międzynarodowych Plenerów Malarskich z cyklu „Znane/Nieznane” organizowanych przez Stowarzyszenie Piotrkowskich Artystów Plastyk&oa...

Piknik NATO na 800-lecie

Emocje po zakończonych Dniach Przyjaźni Polsko-Węgierskiej jeszcze nie opadły, a przed nami kolejna wielka impreza 800-lecia. Już jutro (28.03) odbędzie się Piknik NATO.

Cztery gwiazdki nad CIT

Centrum Informacji Turystycznej po raz kolejny otrzymało czterogwiazdkowy certyfikat Polskiego Systemu Informacji Turystycznej. Piotrkowski CIT jako jedyny w województwie łódzkim otrzymał tak wysokie wyróżnienie.

Światowy Dzień Poezji

Już jutro (21.03) obchodzimy Światowy Dzień Poezji. Uroczystości z tej okazji odbędą się także w Piotrkowie Trybunalskim, a konkretnie w Centrum Idei „Ku Demokracji”.  

Pożegnali zimę i przywitali wiosnę

160 osób wzięło udział w sobotnim (18.03) rajdzie „Topienia Marzanny” zorganizowanym przez piotrkowski oddział PTTK oraz Centrum Informacji Turystycznej.

Centrum Innowacji Biznesowej

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego utworzył w Bełchatowie Centrum Innowacji Biznesowej, którego doradcy biznesowi udzielają aktywnego wsparcia przedsiębiorcom w zakresie rozwoju ich firm.

Siostra Angelika Zofia Renke - wystawa

„Oddana Łasce Bożej siostra Angelika Zofia Renke OP - mniszka dominikańska” – tak brzmi tytuł wystawy Piotra Stefaniaka, która od niedzieli (19.03) będzie dostępna w galerii „Śnieżne Krużganki”.

Wiosenne porządki

Zimowa aura ustąpiła, a wraz z nastaniem większych temperatur na terenie miasta rozpoczęło się pozimowe sprzątanie.