Wyszukiwanie

Romski wieczór filmowy

W sobotę (22.07) w Centrum Informacji Turystycznej  odbędzie się wieczór filmowy. W trakcie seansu zostaną wyświetlone filmy dokumentalne o społeczności romskiej.

Święto Policji na 800-lecie

Piotrkowscy policjanci obchodzili w czwartek (20.07) swoje święto. Uroczystości nawiązywała do obchodzonego w tym roku w Piotrkowie jubileuszu 800-lecia miasta.

Festyn na Święto Policji

W najbliższy czwartek (20.07) piotrkowscy funkcjonariusze będą obchodzić Święto Policji. Z tej okazji na placu Kościuszki odbędzie się „Niebieski piknik” połączony z tradycyjnymi czwartkowymi festynami rodzinnymi.

Spacer po Trakcie Wielu Kultur

 W sobotę (15.07) kolejny tematyczny spacer, organizowany przez Centrum Informacji Turystycznej. Tym razem uczestnicy pomaszerują Traktem Wielu Kultur.

Bawili się przy "Merkurym"

Wczoraj przy DH „Merkury” odbył się kolejny wakacyjny festyn rodzinny. Dzieciom, jak zawsze, towarzyszyło mnóstwo atrakcji. Było artystycznie i sportowo.

„Świat Haftu” w Centrum Idei

„Świat Haftu” to tytuł najnowszej wystawy zorganizowanej przez Centrum Idei „Ku demokracji” oraz firmę „Haftina". Wernisaż dziś (14.07) w Galerii „U Panien”.

Mediateka: nowoczesne miejsce integracji

Jeszcze w tym roku rozpocznie się budowa mediateki. Będzie to miejsce służące przede wszystkim międzypokoleniowej integracji oraz rozkwitowi piotrkowskiej edukacji, kultury i nauki.

Najniższe bezrobocie od 20 lat

7,1 proc. tyle wynosi obecna stopa bezrobocia w mieście, wynika z danych Powiatowego Urzędu Pracy. Mamy najniższą stopę bezrobocia od 20 lat, a nowych miejsc pracy wciąż przybywa.

Wystawa zwycięzców „Nowej Elewacji”

W Miejskiej Bibliotece Publicznej można podziwiać wystawę fotografii piotrkowskich kamienic, które w ostatnich latach diametralnie zmieniły swoje oblicze. Zdjęcia ukazują zwycięzców wszystkich edycji konkursu pn. „Nowa Elewacja&...

Informator Kulturalny na lipiec

Rozpoczął się kolejny miesiąc, więc gotowy jest także Informator Kulturalny, który prezentuje najważniejsze wydarzenia w Piotrkowie w najbliższych tygodniach.

Rajd szlakiem Kopiarza Sulejowskiego

W najbliższą sobotę (8.07) Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze oraz Centrum Informacji Turystycznej zapraszają na rajd rowerowy – „Szlakiem Kopiarza Sulejowskiego ”.

Wystawa fotograficzna w Centrum

Od niedzieli (2.07) w Galerii „Śnieżne Krużganki” prezentowana będzie nowa wystawa fotograficzna. Tym razem poznamy prace Katarzy Kamińskiej.