Wyszukiwanie

Nowa kadencja Rady ds. Osób Niepełnosprawnych

W czwartek (20.10) powołano na nową kadencję członków Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych. Nominacje wręczył wiceprezydent Andrzej Kacperek.

Bliżej Meksyku z Centrum Idei

W najbliższą niedzielę (23.10)  w Centrum Idei  „Ku Demokracji”  odbędzie się podróżnicza prelekcja pt. „Dotknąć Meksyku”.  Osobliwości egzotycznego kraju przybliży Witold Stawski, któreg...

Spacer po targowiskach

Centrum Informacji Turystycznej ma przyjemność zaprosić na kolejny spacer po naszym mieście. Wycieczkę zaplanowano w najbliższą sobotę (22.10).

Na targach w Nadarzynie

World Travel Show – taką nazwę miały targi turystyczne, które w miniony weekend odbyły się w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. Na imprezie zameldowało się także stoisko Piotrkowa Trybunalskiego.

Spacerowali po Starym Cmentarzu

W minioną sobotę (15.10) odbył się  kolejny spacer po zabytkowych alejach Starego Cmentarza. Organizatorem wydarzenia było Centrum Informacji Turystycznej we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego.

Wagary kontrolowane

Ponad 250 uczniów z piotrkowskich szkół wzięło udział  w czwartkowej (13.10)  grze miejskiej „Wagary na Starówce”. Organizatorem plenerowej zabawy było Centrum Informacji Turystycznej.

Myśliwska wystawa

Już po raz kolejny w okresie jesiennym na dziedzińcu Centrum Idei Ku Demokracji spotkali się myśliwi. Okazją do spotkania była inauguracja wystawy fotograficznej „Co roku rykowisko” autorstwa Andrzeja Wierzbieńca.

Wyróżnienia dla nauczycieli

14 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji dziś (17.10) w Zamku Królewskim odbyła się uroczystość, podczas której wyróżniono pracowników oświaty.

Szkoła wizażu dla seniorów

Piotrkowscy seniorzy mieli wyjątkowę okazję zapoznać sie z tajnikami tworzenia makijażu. Wszytsko dzięki zajęciom zorganizowanym przez Ośrodek Edukacji Artsystycznej.

Nowe wystawy w Centrum

Inaugurację dwóch nowych wystaw zaplanowano w najbliższą niedzielę (16.10) w Centrum Idei „Ku Demokracji”. Obie prezentację będą miały fotograficzny charakter.

Przeszli żydowskim szlakiem

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w spacerze po zapomnianej dzielnicy żydowskiej, który w minioną sobotę (8.10) zorganizowało Centrum Informacji Turystycznej.

Zapalili „Płomyki pamięci”

85 osób wzięło udział w tegorocznej odsłonie akcji „Płomyk Pamięci”, którą w minioną sobotę (8.10) zorganizował piotrkowski oddział PTTK.  Akcja poświęcona była żołnierzom Armii Krajowej.