Wyszukiwanie

Miasto Piwowarów promuje Piotrków

Piotrków Trybunalski Miasto Piwowarów – to nowy produkt turystyczny, który od ubiegłego roku Centrum Informacji Turystycznej promuje wraz z piotrkowskimi firmami zajmującymi się szeroko pojętym browarnictwem.

Mer Vienne w Piotrkowie

Delegacja z naszego miasta partnerskiego Vienne gości od wczoraj (10.02) w Piotrkowie Trybunalskim. Na jej czele stoi mer miasta Thierry Kovacs, a oprócz niego do grodu trybunalskiego przybyły Elena Eychenne, zajmująca się w Vienne wspó...

Przejdą miłosnym szlakiem

Piotrkowski oddział PTTK oraz Centrum Informacji Turystycznej zapraszają na drugą odsłonę rajdu „Gorącego Czaju Łyk”, która tym razem skierowana jest do dorosłych. Impreza odbędzie się w najbliższą sobotę (13.02).

Turystyczny zlot w III LO

W miniony weekend w III Liceum Ogólnokształcącym odbył się XIV Piotrkowski Zlot Turystyczny. W imprezie udział wzięło kilkuset uczniów z miasta oraz rejonu piotrkowskiego. 

Ferie z OSiRem

Już w przyszłym tygodniu startują ferie zimowe. Dla wszystkich dzieci, które ten czas spędzają w domach, przeróżne instytucje przygotowują szereg atrakcji. Wśród wielu propozycji nie zabraknie także tych sportowych.

Zrobili swoje bombki

Kilkanaście osób wybrało się wraz z Centrum Informacji Turystycznej na wycieczkę do zakładu piotrkowskiej firmy Szkło-Dekor, zajmującej się produkcją ozdób choinkowych.

Łyk czaju z Sienkiewiczem

Za nami kolejna edycja pieszego rajdu „Gorącego Czaju Łyk”. Tym razem, z okazji obchodzonego roku Henryka Sienkiewicza, trasa wędrówki wiodła miejscami poświęconymi wybitnemu polskiemu pisarzowi.

Od krajobrazu do martwej natury

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wernisaż wystawy Ludwiki Borzymek „Od krajobrazu do martwej natury”, ktory odbędzie się w piątek, 5 lutego.

"Łowca Polskiego" w Centrum

Centrum Idei ku Demokracji zaprasza na wystawę laureatów XX Konkursu Fotograficznego "Łowca Polskiego" im. Włodzimierza Puchalskiego. Wernisaż zaplanowano na najbliższą niedzielę (7.02).

Piotrków na JURA EXPO

W miniony weekend w Częstochowie odbyły się targi turystyczne JURA EXPO. podczas których stoisko z produktami turystycznymi z naszego miasta oraz atrakcjami regionu wystawiło Centrum Informacji Turystycznej.

Narutowicza 23 - do wynajęcia

 Odrestaurowana kamienica w centrum miasta - do wynajęcia

OEA: Artystyczne kompozycje z kwiatów

Kilkanaście osób wzięło udział w warsztatach florystycznych, które w minionym tygodniu zorganizował Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury.