Wyszukiwanie

Wystawa i koncert w galerii "U Panien"

Centrum Idei ku Demokracji zaprasza na kolejne artystyczne imprezy. W najbliższych dniach zaplanowano wernisaż wystawy oraz koncert muzyki klasycznej.

Majówka z CIT-em

Spotkanie z historią regionu oraz dwa turystyczne spacery po mieście – to propozycja Centrum Informacji Turystycznej na zbliżający się weekend majowy.

Żacy świętowali wiosnę

Około 200 osób wzięło udział w tegorocznej odsłonie rajdu „Wiosna Żaków”, który w minioną sobotę zorganizował piotrkowski oddział PTTK. Impreza odbyła się w dwóch odsłonach: pieszej i rowerowej.

Dzień Przedsiębiorczości w CIT

Blisko trzydziestu uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego odbyło wczoraj (20.04) jednodniowe praktyki w Centrum Informacji Turystycznej. Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach organizowanego już po raz trzynasty Dnia Przedsiębiorczo...

Wysyp sukcesów w „Ekonomiku”

Zwycięstwo w Turnieju Wiedzy Ekonomicznej oraz tytuły finalistów i laureatów w kilku Olimpiadach – to tegoroczne osiągnięcia uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5.

Miasto Piwowarów w Zabrzu

W miniony weekend Zabrze gościło Międzynarodowe Targi Turystyki Przemysłowej. Na imprezie nie zabrakło Centrum Informacji Turystycznej, które promowało piotrkowskie Miasto Piwowarów.

Fotografie i… apteki

„Dagerotyp, autochrom, matryca” taką nazwę nosił ostatni spacer krajoznawczy po mieście, który w minioną sobotę (16.04) zorganizowało Centrum Informacji Turystycznej.

Sienkiewicza idzie do remontu!

Ulica Sienkiewicza, na odcinku od Wojska Polskiego aż do al. Piłsudskiego, przejdzie kompleksową modernizację. Pierwszy etap prac zaplanowano już w tym roku.

Aktywna „Wiosna Żaków”

Wycieczka rowerowa oraz rajd pieszy – z dwóch części będzie się składała tegoroczna „Wiosna Żaków”. Impreza organizowana rokrocznie przez piotrkowski oddział PTTK odbędzie się w sobotę (23.04).

Śladami zakładów fotograficznych i... aptek

Szlakiem dawnych piotrkowskich zakładów fotograficznych powiedzie kolejny spacer organizowany przez Centrum Informacji Turystycznej.

Miasto Piwowarów na… „Wypoczynku”

Piwowarskie tradycje Piotrkowa Trybunalskiego zagościły na kolejnych targach. Tym razem Centrum Informacji Turystycznej zaprezentowało chmielne atrakcje miasta w Toruniu na Targach Turystycznych „Wypoczynek”.

Półmaraton: trwają zapisy

Już blisko czterystu biegaczy z różnych zakątków naszego kraju zapisało się na II Piotrkowski Półmaraton Wielu Kultur. Zapisy trwają do wyczerpania miejsc.