Wyszukiwanie

Magistrat w Rynku Trybunalskim

27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. Z tej okazji w Rynku Trybunalskim zorganizowano piknik samorządowy, dzięki któremu Urząd Miasta na jeden dzień „przeniósł się” na piotrkowską Starówkę.

Sprawdź się, jako adiutant generała

Czy „wywiedziesz w pole” czujnych kozaków? Dostarczysz patriotyczne ulotki do miejsca przeznaczenia? Sprawdź się podczas gry miejskiej  pt. „Adiutanci Generała”, która odbędzie się w piątek (9.06.).  

Od Przedmieścia Sieradzkiego… do ulicy J. Słowackiego

W sobotę  (27.05) Centrum Informacji Turystycznej zaprasza na wycieczkę po jednej z  głównych ulic naszego miasta- J. Słowackiego, która wkrótce obchodzi 90. urodziny.  

Piotrków z miejską pasieką

Pięć rodzin, w każdej po 50-60 tys. pszczół, czyli łącznie nawet 300 tysięcy pszczół liczy miejska pasieka, jaką dziś (24.05) otwarto na ujęciu wody przy ul. Żwirki.

Spacer w 500. rocznicę Reformacji

W sobotę (20.05) odbył się kolejny spacer tematyczny zorganizowany przez Centrum Informacji Turystycznej. Tym razem uczestnicy odwiedzali miejsca związane z piotrkowskimi ewangelikami.

Śpiewaj z Mamą, Śpiewaj z Tatą…

W piątek (19.05) na dziedzińcu Centrum Idei „Ku Demokracji” odbędzie się koncert „Śpiewaj z Mamą, Śpiewaj z Tatą…”.  Występ odbędzie się z okazji zbliżającego się Dnia Matki.  

Spacer traktem ewangelickim

Centrum Informacji Turystycznej zaprasza na kolejny spacer tematyczny. W sobotę (20.05) zainteresowani przejdą szlakiem piotrkowskich ewangelików.

Akademicka Noc Muzeów

Rozprawa sądowa, warsztaty marcepanowe i kolekcja militariów - to atrakcje Akademickiej Nocy Muzeów, która odbędzie się w najbliższą sobotę (20.05).

II Noc Traktu Wielu Kultur - fotoreportaż

Koncerty, pokazy taneczne, gra miejska oraz zwiedzanie z przewodnikiem najpiękniejszych piotrkowskich zabytków. To wszystko czekało na uczestników II Nocy Traktu Wielu Kultur.

„W imię miłości ojczyzny”

16. edycja konkursu historycznego pt. „W imię miłości ojczyzny” – rozstrzygnięta. Wczoraj (10.05) na dziedzińcu Centrum idei „Ku Demokracji” odbyło się wręczenie nagród finalistom testu upamiętniającego zbrod...

Festiwal Klarnetowy zainaugurowany

Koncertem w Centrum Idei ku Demokracji zainaugurowano XII Festiwal Klarnetowy. Do soboty w naszym mieście zaprezentują się najlepsi klarneciści z całej Polski.

„Interakcje” wystartowały

Tradycyjnym „puszczeniem bączka” prezydent Krzysztof Chojniak oficjalnie zainaugurował wczoraj (9.05) osiemnasty Międzynarodowy Festiwal Sztuki „Interakcje”.