Wyszukiwanie

Piotrków oczami przedszkolaków

„Piotrków – Moje Miasto” - to tytuł najnowszej wystawy plastycznej, która ukazała się  w Galerii Cafe, w Centrum Idei „Ku Demokracji”. Na ekspozycji prezentowane są prace dzieci z piotrkowskich Prz...

„Komety i planety” z CIT

Centrum Informacji Turystycznej zaprasza na seans astronomiczny „Komety i planety”. Pokaz odbędzie się w piotrkowskim planetarium w sobotę (25.11).

Mediateka: archeolog przed fundamentami

Trwają przygotowania do budowy mediateki. Nowoczesne centrum nauki i kultury powstanie na pl. Pofranciszkańskim, gdzie obecnie prowadzone są prace archeologiczne.

Spacerowali z parasolami

Szlakiem piotrkowskich krasnali powędrował tegoroczny rajd parasolowy, który w sobotę (18.11) zorganizował piotrkowski oddział PTTK wspólnie z Centrum Informacji Turystycznej.

Uwaga! Przerwa w dostawie wody

Trwa przebudowa sieci wodociągowej w ulicach: Piastowskiej, Próchnika i Sienkiewicza. W związku z modernizacją 21 i 22 listopada będzie występowała przerwa w dostawie wody.

Podsumowanie kwesty i kwietnego konkursu

Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego zaprasza na podsumowanie tegorocznych akcji organizowanych przez towarzystwo. Wydarzenie odbędzie się we wtorek (21.11) w Centrum Idei Ku Demokracji.  

„Proroctwo” w Centrum

W sobotę (18.11) na dziedzińcu Centrum idei „Ku Demokracji” odbędzie się projekcja filmu pt. „Proroctwo”.  Produkcja jest nawiązaniem do objawień św. s. Faustyny Kowalskiej dotyczącej Polski.  

Szeroki horyzont Podzamcza

Projekt „Młode Stare Miasto” to kontynuacja rewitalizacji piotrkowskiego Starego Miasta. Część prac na Podzamczu już za nami, ale wiele inwestycji - w najstarszą część Piotrkowa - jeszcze przed nami.

Literacki wieczór w Centrum

W sobotę (18.11) w Centrum idei „Ku Demokracji” odbędzie się podsumowanie szóstej edycji  ogólnopolskiego „Konkursu na fraszkę trybunalską”. W trakcie spotkania zostaną nagrodzeni najlepsi autorzy fraszek o...

Szach-mat na Święto Niepodległości

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piotrkowie organizuje Otwarty Turniej w Szachach Szybkich P’ 15  o Puchar Prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego.  Zawody odbędą się w sobotę (18.11) w Centrum Rekreacyjnym OSiR.

Niepodległościowy koncert

„Na skrzydłach wolności” to tytuł koncertu niepodległościowego, który odbędzie się w piątek (17.11) w kościele Akademickim Panien Dominikanek. Podczas występu usłyszymy pieśni patriotyczne, arie  i piosenki żołnierski...

20-lecie Domu Samopomocy

W piątkowy wieczór (10.11) na dziedzińcu Centrum Idei ku Demokracji odbyły się oficjalne uroczystości związane z 20-leciem działalności Środowiskowego Domu Samopomocy w Piotrkowie Trybunalskim. Obchodom towarzyszyła wystawa twórczo...