Wyszukiwanie

Liderzy w produkcji browarów

Wielu osobom słowo "browar" kojarzy się z napojem. Jednak browar to przede wszystkim urządzenia do jego warzenia. Liderem w produkcji tych instalacji jest piotrkowski "Jan Olbracht Rzemieślniczy".

Piotrków na ekranie

Centrum Informacji Turystycznej zaprasza na spacer tematyczny pn. „Miasto na ekranie”. Wędrówka po „Filmowym Piotrkowie” odbędzie się w sobotę (28.04).

Budujemy z myślą o młodych

Jeszcze w tym roku nowe mieszkania na Podzamczu znajdą swych najemców. Piętnaście rodzin zamieszka w dwóch kamienicach przy ulicy Garncarskiej 6/8.

Przebudowujemy ulicę Sienkiewicza

Trwa modernizacja ulicy Sienkiewicza, na odcinku od ul. Wojska Polskiego do ul. Słowackiego. Drogowcy rozpoczęli prace od przebudowy infrastruktury podziemnej.

Film i wystawa w Centrum

Projekcja filmu o księdzu Tadeuszu Pecolcie oraz wystawa „Papierowe ślady dawnego Piotrkowa” to dwie propozycje, które przygotowało Centrum idei „Ku Demokracji” na najbliższą niedzielę (22.04.).

Trwają zapisy na półmaraton

22 czerwca ulicami naszego miasta przebiegnie IV Nocny Piotrkowski Półmaraton Wielu Kultur. Wciąż trwają zapisy na bieg.

Po archeologu czas na fundamenty

Ruszyła budowa kamienicy przy skrzyżowaniu ul. Starowarszawskiej i Jerozolimskiej. W nowym budynku zamieszka 31 rodzin.

Jazzowe nuty "The Beat Freaks"

W piątek (20.04) w Centrum Idei „Ku Demokracji” można będzie posłuchać dobrego jazzu w wykonaniu zespołu „The Beat Freaks”. Rozpoczęcie o godz. 19.00.

Wiosenna wycieczka rowerowa

Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na wiosenną wycieczkę rowerową, która już w najbliższą sobotę 21 kwietnia. Trasa poprowadzi cyklistów do Włodzimierzowa.

Rocznica śmierci generała "Burzy"

Dziś (12.04) mijają trzy lata od śmierci generała brygady Stanisława "Burzy" Karlińskiego, Honorowego Obywatela Piotrkowa Trybunalskiego.  W rocznicę śmierci miejsce spoczynku odwiedzili przedstawiciele władz miasta.

Centrum Badawcze powstanie w Haeringu

Firma Haering planuje utworzyć nowoczesne Centrum Badawczo-Rozwojowe gwarantujące dalszy rozwój przedsiębiorstwa. Pomóc mają w tym naukowcy z Politechniki Częstochowskiej.

Spacer śladami polifonii

Już w najbliższą sobotę (14.04) odbędzie się kolejny spacer tematyczny po Piotrkowie. Tym razem szlak powiedzie śladami polifonii, kanonu oraz organomistrzów.