Wyszukiwanie

Karta Seniora Województwa Łódzkiego

W województwie łódzkim wprowadzono Kartę Seniora. Otrzymać może ją każdy mieszkaniec, który ukończył 60 rok życia i mieszka na terenie województwa.

„Nowa Elewacja”: trzy zgłoszenia

Jeszcze przez tydzień można zgłaszać aplikacje do jubileuszowej dziesiątej edycji konkursu „Nowa Elewacja”. Udział mogą wziąć w nim właściciele budynków, które w 2017 roku przeszły renowację.

Sienkiewicza z wykonawcą

Już niedługo wystartuje jedna z największych tegorocznych inwestycji drogowych – przebudowa ul. Sienkiewicza. Będzie to ostatni etap przebudowy tej drogi.

„Nowa Elewacja” w Centrum

Wystawa zdjęć przedstawiająca odremontowane elewacje kamienic, laureatów konkursu „Nowa Elewacja", zawędrowała w kolejne miejsce. Od niedzieli (18.02) można ją oglądać w Centrum Idei „Ku Demokracji”.

Bezpłatne szkolenie na informatorów turystycznych

Centrum Informacji Turystycznej zaprasza piotrkowskich przedsiębiorców z branży turystycznej, około turystycznej oraz innych zainteresowanych do współtworzenia, wspólnie z miastem, Miejskiego Systemu Informacji Turystycznej.

Mediateka: czas na parter budynku

Bardzo sprawnie przebiega budowa mediateki na pl. Pofranciszkańskim. W piątek (16.02) zakończyło się wylewanie stropu nad podziemnym parkingiem i rozpoczęto prace przy stawianiu parteru budynku.

Szlakiem piotrkowskiego prawosławia

„Piotrkowscy prawosławni i ich świątynie” to tytuł kolejnego spaceru organizowanego przez Centrum Informacji Turystycznej. Śladem piotrkowskich prawosławnych będzie można się wybrać już w najbliższą sobotę (17.02).

Harmonogram inwestycji 2018

100 milionów złotych przeznaczy na inwestycje w 2018 roku piotrkowski magistrat. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem.

Mieszkaj w Piotrkowie Trybunalskim

Zapraszamy do zapoznania się z folderem prezentującym inwestycje mieszkaniowe oraz działki gminne przeznaczone pod budownictwo jednorodzinne.

Łykną czaju w parku

Piotrkowski oddział PTTK oraz Centrum Informacji Turystycznej zapraszają na kolejną edycją zimowego rajdu „Gorącego Czaju Łyk”.

Archiwum Państwowe czeka na turystów

Centrum Informacji Turystycznej zaprasza 15 lutego do Archiwum Państwowego na bezpłatne zwiedzanie placówki z jednym z piotrkowskich archiwistów.

Wojewoda zachwycony mediateką

O piotrkowskiej mediatece głośno jest nie tylko w mediach. Bardzo pozytywnie o utworzeniu centrum nauki i kultury wypowiada się m.in. prof. Zbigniew Rau, Wojewoda Łódzki.